Ne yiyoruz? Nerede yiyoruz? Neden yediğimiz şeyleri sosyal medyada paylaşıyoruz? Peki ya sindirebiliyor muyuz yediklerimizi? Nerede sindiriyoruz? 

Neden o kısım hep gizli…  Burnuma kötü kokular geliyor. Neden herkes yediğine sahip çıkıyor da çıkardığı dışkısından utanıyor?  Hayvanlar için de geçerli olan bu dışkı saklama  güdüsünün altında sadece hijyen mi yatıyor? Temiz olmak erdem mi ve bu hayvanın dışkısını saklaması ile mi başlıyor? 

Her dilde kendini küfürlerle gösteren ‘ shit: scheise

buy kamagra 100mg

, ağzına sıçtığım gibi’ ? u neden sevemiyoruz? Şiddet amaçlı kullanılan ifadelere malzeme olan bok aynı zamanda nasıl oldu da bir cinsel fantezi halini alabildi? Tanınmış en iyi bilmem ne ödülü alan ünlülerin sevişirken ne boklar yediğini bilmek hayranlarına ne hissettiriyor? Aynı haltı yemek istiyorlar mı? Ben istemezdim. 

Ama bir yandan da dışlamak ile dışkılamak arasında bir yerde duruyorum. İnsan yediğini öğüttünü sahipleniyorsa kendine ait hissediyor ise dışarı çıkardığı kalan ona ait olmayan mı? Bedeniyle bütüncül bir ilişkiye girdiği birşey üzerine konuşmayı sevmiyor. Üstelik birçok hastalık kendini bu dışkılar sayesinde tanıtabiliyorken… üstelik üretim(cinsel organlar) ve tüketim( sindirim sistemi) kanalları birbirine bu kadar yakın ve hatta aynı iken. Beyin ile mide-bağırsaklar arasındaki ilişki bu kadar çok konuşulduğu bir zamanda kahvemi içmiş ve kakamı yapmış biri olarak sifonu çekerken onca suyu heba etmişken bu konuya parmak basmak istedim.