Neden herkes feminist olmalı? Bence bunun birçok nedeni var. Bütün dünya çapında yasalar hala kadınlara birçok hakkı tanımıyor. 

Türkiye gibi geleneksel ve din otoritesinin ve geleneklerinin güçlü olduğu ülkelerde durum daha da kötü. Öyle öyle kötü ki ‘kadın da insan’ denecek kadar vahim durumlar yaşanıyor. 20. Yüzyılda Kadınlara seçme seçilme hakkı verilmeye başlandı. Binlerce yıl kadın sadece erkeğe hizmet etti ve köle olarak kullanıldı. Peki yıllar sonra kadına bu hakkı veren kim? Adem in parçasından Havva oldu. Aynı Adem kadına seçme seçilme hakkı mı verdi?  Dinlerde geçmeyen ayetler nasıl oluştu ve toplum hafızasına kazınabildi? Hak eşitsizliği taciz ve şiddeti de beraberinde getirdi.

 Aktivistler ‘Hak verilmez

, alınır‘ demişti. Kadınlar haklarının çoğunu yasalarda almaya başladılar ama bu hakları kullanma alanları yine eril güçler tarafından engelleniyor. Bütün engellenen dezavantajlı grupların toplumdaki dışlanmaları adına sayısı en çok olan engelli- engellenmiş grup olarak kadınların hak arama yolundaki davalarını sonuna kadar destekliyorum. Bu dava bir cinsel yönelim davası değil hak davasıdır. 

içimdeki kadını seviyorum.